Kompresijas zeķes un piedurknes

ATLASĪT

Kompresijas zeķes ir īpaši izveidotas, lai piemērotu spiedienu jūsu apakšstilbiem, palīdzot saglabāt asins plūsmu un mazināt diskomfortu un pietūkumu. Viņi nāk dažādos izmēros, garumā un krāsās, bet vissvarīgākā ir kompresijas pakāpe. II kompresijas klasi parasti nozīmē ārsts, ja pacientam ir stāvoklis, kas izraisa sliktu asins plūsmu jūsu kājās, piemēram, varikozas vēnas.

Izstrādājuma veidu izvēlas atkarībā no bojātā vēnu segmenta. Izstrādājuma augšējai malai ir par 5-10 cm jānosedz bojājuma zona. Ja nepieciešama kompresijas izstrādājuma lietošana vienai kājai, var izmantot mono zeķi, kas vidukļa apvidū ir aprīkota ar aizdari. Mono zeķes var izmantot, ja problemātisks segments ir virs augšstilba vidusdaļas, it īpaši vīriešiem.

Viens no faktoriem, kas nodrošina kompresijas izstrādājumu medicīnisko efektivitāti, ir to fizioloģiskais spiediena sadalījums:

  • 100% – virs potītēm.
  • 70% – apakšstilba augšējās trešdaļas līmenī.
  • 40% – gurna augšējās trešdaļas līmenī.

Šāds graduēts spiediens nodrošina vienmērīgu spiediena samazināšanu, sākot no potītes, kur ir maksimālais spiediens, un augstāk uz gurnu, stimulējot asins plūsmu uz sirdi.