Kruķi

ATLASĪT

Kruķi ir tehniskais palīglīdzeklis, kas palīdz pārvietoties cilvēkiem ar dažādiem fiziskajiem ierobežojumiem, tai skaitā pēc traumām vai operācijām. Kruķu augstums ir regulējams, lai to būtu ērti lietot konkrētajai personai.

Paduses atbalsta kruķus parasti izvēlas, ja vienu no kājam nedrīkst slogot vai ja ir problēmas ar līdzsvara noturēšanu. Tie ir stabilāki un ļauj atpūsties, kas sevišķi svarīgi gados vecākiem cilvēkiem.

Ar padušu kruķiem ir īpaši svarīgi pievērst uzmanību tam, lai kruķi tiktu izmantoti pareizi un pielāgoti lietotāja augumam, jo no tā ir atkarīga personas veselība un stāja. Uz padusi tiek radīts liels spiediens, kas var ietekmēt nervus un asinsvadus, kuri atrodas šajā zonā.

Elkoņa atbalsta kruķi ir vieglāki, ar tiem var kustēties brīvāk, tai skaitā pa kāpnēm. Ir jāņem vērā, ka, izmantojot šī tipa kruķus, ir nepieciešams pielietot vairāk ķermeņa augšējās daļas spēka. Tos bieži izvēlas pēc endoprotezēšanas operācijas vai ja sastiepta potīte.

Apakšdelma atbalsta kruķus lieto, kad pacients nevar droši turēt kruķa rokturi. Tas var notikt pie dažādam slimībām, kas ietekmē rokas mobilitāti (piemēram, artrītu, karpālā kanāla sindromu).